Bahçe Duvarı Ankara

24.01.2018
Bahçe Duvarı Ankara

Ankara bahçe duvarı, Desenli bahçe duvarı, Bahçe duvarı ustası Bahçe duvarı Ankara arazilerde ve diğer mülklerin sınır belirlemelerinde ve güvenlik konularında da oldukça önemli bir yere sahip olan bahçe duvarı temelden üst demirlerin bağlantısına kadar oldukça teferruatlı bir çalışmadır. Bahçe duvarı demir ve betondan yapıldığı için biraz maliyetli bir çalışmadır. Bahçe duvarı fiyatlarının sürekli değişken olmasının sebeplerinden birisi de demir ve beton fiyatlarındaki değişikliklerdir.

BAHÇE DUVARI NASIL YAPILIR

Bahçe duvarı Ankara yapılacak alanda ilk başta gerekli ölçüler alınarak net hesaplar yapılmalıdır. Demir beton siparişi verilir. Zeminde gerekli çalışmalar yapılır ve bahçe duvarı babaları dikilecek yerler kademe yerleri belirlenir tabi bu işlemler kepçe ile yapılır. Kepçe ile duvar kademelerini ayarlaya bilmeniz mümkündür.

 Kazı işleminden sonra bahçe duvarı için açılan hatıl demir danatısı bağlanır bu donatı işlemleri duvar yükseklilerine göre değişir 1 m yükseklik teki bir bahçe duvarı için tek donatı demir bağlantısı yeterli olacaktır.Üzerindeki yüksekliklerde ise çift donatı ve üzeri olması gereklidirki. Bir facia yaşanmasın malzemeden çalınarak yapılan duvarların kısa sürede yıkılması günümüzde sıklıkla yaşanmaktadır. Bunun başlıca sebepleri istinat duvarlarındaki demir yetersizliği, hatıl küçüklüğü, ve elden karma beton diye biliriz.

 

Bahçe duvarı için hatıl demir bağlantısından sonra hatıl betonu atılarak 1 gün beklenir ve bu süreçten sonra çelik kalıplardan oluşan bahçe duvarı kalıplarımız hatıl kenarında karşılıklı olarak bir birine bağlanır ve saplama demirleri saplanır. Bahçe duvarı kalıpları duvar kademesine yüksekliğine göre kurulur ve beton atılarak bir gün sonra duvar kalıpları sökülür bahçe duvarı kalıpları günümüzde özel isteğe göre neredeyse her desende yapılmaktadır. Çelik kalıplı bahçe duvarların dışında taş duvar modelleri de seçenekler arasındadır. Bahçe duvarı kaplamaları olarak da cephe taşları, kayrak taşları, andezit taşı gibi seçenekleri de tercih ede bilirsiniz. Bahçe duvarı Ankara işleriniz için bizi arayarak fikir alış verişinde buluna bilirsiniz. Desenli bahçe duvarı, bahçe duvarı fiyatları, Ankara bahçe duvarı gibi işleriniz için bizi arayın 

Hızlı Teklif İçin